Niełatwe czasy historyczne

thumbnail

Historia doskonale nam pokazuje, że to co kiedyś działo się w Polsce, w Europie i na świecie nie było łatwe. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę ilość wojen z jakimi miało się do czynienia. Nie jest tu tylko mowa o wojnach światowych, ponieważ nie zapominajmy o tym, że w dawnych czasach mieliśmy do czynienia także z wojnami wewnętrznymi. Nie tylko Polska, ale również wiele innych krajów europejskich i tych dalszych. Nawet dzisiaj wiele państw zmaga się z walkami wewnętrznymi, które zostawiają za sobą zawsze ogromne żniwo. Na szczęście takich sytuacji jest coraz mniej. Wojna to nie tylko żołnierze i tym podobne sprawy. To także cywile, którzy muszą zmagać się z wieloma trudnościami. O takiej właśnie sytuacji możemy przeczytać w “Dziki łubin. Czas burz. Tom 2” Charlotte Link (https://www.taniaksiazka.pl/dziki-lubin-czas-burz-tom-2-charlotte-link-p-1415994.html).

Saga o rodzinie

Charlotte Link to autorka, która nigdy nie zwodzi i zawsze proponuje doskonałe dzieła do czytania. Tym razem też tak jest, ponieważ “Czas burz” to seria opowiadająca o rodzinie, która musi zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. Pierwszy tom, którego tytuł brzmiał tak samo, jak nazwa całej serii, dał początek opowieści o rodzinie Felicji, która do pewnego czasu wiodła spokojne życie w majątku znajdujących się w Prusach Wschodnich. W roku 1918 wojenna zawierucha zostawiała trwałe ślady i wiele ofiar dookoła. Felicja razem ze swoim ukochanym miała wzniosłe cele, ale Maksym ostatecznie porzucił ją dla socjalistycznych ideałów. Felicja musiała radzić sobie w inny sposób. Co działo się dalej z młodą Felicją? Tego dowiemy się z tomu pierwszego. Zaraz po nim należy wziąć się za czytanie “Dziki łubin. Czas burz. Tom 2“.

Ambitne marzenia

Tym razem przenosimy się do roku 1938. Na terenie Trzeciej Rzeszy pod rządami Adolfa Hitlera nikt nie ma łatwego życia. Walka o władzę sprawia, że dochodzi do wielu konfliktów. Ale młoda Belle Lombard zupełnie nie przejmuje się tym, co dzieje się w polityce. Ona chce zostać sławną aktorką oraz związać się na stałe z ukochanym mężczyzną. Tylko czy niespokojna sytuacja w kraju sprawi, że jej marzenia będzie można zrealizować. Jej matka – Felicja, którą poznać można było w 1 tomie, dba o fabrykę. Kobieta ma w planach nawiązać współpracę z nazistami, co może okazać się znaczące dla jej biznesu. W jej życiu na nowo pojawiają się Maksym i Alexander. Jednego kochała, a za drugiego wyszła z rozsądku. Do obu żywi jakieś uczucia, tylko sama nie jest w stanie określić o co jej dokładnie chodzi. Czas na to, aby obserwować dalsze losy rodziny Degnelly z Prus Wschodnich.

Zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com
Back To Top