Polska rzeczywistość

thumbnail

Jaka jest polska rzeczywistość? Każdy z nas widzi. Czasem nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z całej sytuacji, ponieważ żyje w swoim świecie, zupełnie nie przejmując się tym, co dzieje się dookoła. A czasem warto otworzyć szerzej oczy, ponieważ może się okazać, że omija nas wiele wartościowych spraw. Czasem omija nas szczęście, a czasem smutne chwile dla całej Polski. Czas na pobudkę, aby móc zdać sobie sprawę z pewnych bardzo istotnych rzeczy. Pomogą nam w tym “Grube wióry“, które napisał Rafał Pacześ.

Słynny standuper

Tego człowieka zna prawie każdy Polak. Tylko osoby, które nie mają dostępu do You Tube nie zdają sobie do końca sprawy z kim mają do czynienia. Bo to tam właśnie Rafał Pacześ na co dzień działa. Jako standuper cieszy się największa popularnością, a jego występy maja już 50 milionów wyświetleń. Jako jedyny standuper wypełnił cały katowicki Spodek. Ludzie znają jego specyficzne podejście humoru, które jest w stanie doskonale poprawić humor. Mówi się o nim, że „umiłował sobie paździerze polskiej codzienności i piętnuje je ze swoistym brutalnym wdziękiem”. Jego twórczość określana jest jako „solidna dawka lekarstwa na naszą kochaną polską codzienność”.  Kto ma ochotę się pośmiać z polskiej rzeczywistości lub po prostu chce sobie poprawić humor, koniecznie powinien sięgnąc po debiut literacki Rafała Paczesia.

Współcześni mężczyźni

TaniaKsiążka – Grube wióry to powieść o współczesnych mężczyznach. Nie brakuje tu charakterystycznych dla Paczesia wstawek odnoszących się do polskiej rzeczywistości. Ale w głównej mierze autor skupia się na tym, jacy współcześni mężczyźni są. Pierwszy, główny bohater to Oskar, który ma dwadzieścia jeden lat. Dwa razy starszy od niego Wiktor to drugi, główny bohater. Obydwaj spotykają się przypadkiem. Szybko przekonują się, że łączy ich jedna, bardzo poważna sprawa. Ich życie jest mocno powykręcane za sprawą własnych ojców. Obydwoje, pomimo tego, że różnią się wiekiem, mają już za sobą nieudane związki, problemy z piciem i wiele innych, życiowych kłopotów. Mężczyźni zaprzyjaźniają się ze sobą, co nie do końca będzie dla nich dobre. Łączy ich też niecny, zbrodniczy plan, który sprawi, że Oskar i Wiktor zawędrują razem na norweskie fiordy. Prosto w ramiona ogromnej katastrofy. Czy będą potrafili oni poradzić sobie z wydarzeniami, jakie będą miały miejsce w ich życiu? Czy jest dla nich nadzieja? Na to, aby ta dwójka mogła odnaleźć swoje szczęście i normalne życie? Rafał Pacześ zaprasza do czytania swojej debiutanckiej powieści.

Książka autora Racool_studio - pl.freepik.com
Back To Top