Satyra na polską rzeczywistość

thumbnail

Satyra to coś, co doskonale potrafi poprawić nam humor. Trzeba przyznać, że dzięki niej można naprawdę doskonale poprawić sobie humor. Chociaż czasem to co śmieszne, nie jest takie też miłe dla nas. Bo tak naprawdę pokazuje to w jakim stanie obecnie są dane sprawy. W naszym kraju bardzo często spotykamy się z satyrą na polską rzeczywistość. Ludzie z wielką przyjemnością obserwują tego typu rzeczy, ponieważ w całości się z nimi zgadzają. No bo jaka jest polska rzeczywistość, każdy z nas widzi. A jak jeszcze tego nie widzi, to może wziąć książkę pt.”Grube wióry” Rafała Paczesia.

Prawda od standupera

Standuperzy cieszą się w naszym kraju obecnie dużą popularnością. Dzięki nim można się doskonale bawić. Relaks w dobrym towarzystwie jeszcze nikomu nie zaszkodził. Rafał Pacześ zalicza się właśnie do takich standuperów. Do tego należy dodać, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawanych gwiazdorów, który jako jedyny standuper zgromadził całą publiczność w Katowicach, w Spodku. Kto jeszcze nie widział jego występów, ten bardzo szybko powinien odnaleźć jego kanał na You Tube. Jego filmy mają już ponad 50 milionów wyświetleń. Jest to imponująca liczba jak na standupera. O Rafale można wysłuchać wiele opinii, przy czym zdecydowana ilość to pozytywy, które nie jedną osobę mogą zaszokować. Jak to ktoś uznał – twórczość Paczesia to solidna dawka lekarstwa, która jest idealna do ukojenia polskiej rzeczywistości. Tym razem Rafał Pacześ postanowił napisać książkę odnoszącą się nie tylko do polskiej rzeczywistości, ale także do mężczyzn.

Co nieco o mężczyznach

Grube wióry” opowiada historię Oskara – lat 21 i Wiktora, który jest dwa razy starszy. Tych dwoje panów spotyka się całkiem przypadkiem. Pomimo dość znacznej różnicy wieku ze zdumieniem odkrywają, że łączy ich bardzo wiele. Ojciec, który miał destrukcyjny wpływ na ich wychowanie, pijackie burdy i niepotrzebne imprezy, nieudane związki i jeszcze wiele innych. Pomimo tego, mężczyźni zaprzyjaźniają się ze sobą. Połączy ich nie tylko podobny charakter, ale także niecny interes. To przez niego panowie zawędrują do krajów, gdzie można podziwiać norweskie fiordy. Oskar i Wiktor jeszcze nie spodziewają się, że znajdą się na skraju życiowej katastrofy. Tylko czy ta lekcja będzie ich w stanie czegoś nauczyć? Tego przekonamy się już niedługo. Rafał Pacześ już teraz zbiera bardzo pozytywne opinie za swoją książkę, która zawiera wesołe, charakterystyczne dla niego elementy. Bez nich ta książka chyba nie mogłaby istnieć.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com
Back To Top